امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

طرح توجیهی تولید تیرچه ، بلوک و جدول

تیرچه

قطعه پیشساخته اي است، متشکل از بتن و فولاد که پس از اجراي کامل سقف، تیرهاي فرعی T شکل ایجاد می کند .

تیرچه ها در سه مرحله تحت بارگذاري قرار می گیرند. در مرحله اول بار ناشی از حمل ونقل را تحمل می کند.

در مرحله دوم بار ناشی از اجزاء بتن ریزي سقف، که وزن مرده سقف (وزن تیرچه، بلوك و بتن درجا) و بارهاي در حین اجراء در حد فاصل تکیه گاه هاي اصلی به تیرچه است را تحمل میکنند، و در مرحله سوم تحمل بار برآیند حاصل از بارهاي مرده و زنده پس از عمل آوري بتن پوششی و کسب مقاومت کافی می باشد، که در اینجا نیز به عنوان عضو خمشی سقف عمل می کند.

برای ساخت بلوک سیمانی یا بلوک بتنی از مصالح مختلفی می توان استفاده نمود که در همه آنها سیمان جزو مصالح ثابت می باشد و دیگر مصالح می توانند ماسه، پوکه معدنی، پرلیت و لیکا استفاده نمود که هرکدام ویژگی های خود را دارا می  باشند اما اخیرا در تهیه بلوک سیمانی از پوکه معدنی بیشتر استفاده می شود الخصوص شهرهای غربی کشور، آن هم بعلت دارا بودن شهر تبریز از معادن متعدد پوکه با کیفیت بالا که استفاده از پوکه معدنی باعث سبکی بلوک می شود که گاها در بازار به بلوک سبک نیز معروف می باشند.

با ممنوعیت استفاده از بلوکهای سفالی در برخی از شهرها توسط سازمان نظام مهندسی، استفاده از بلوکهای سیمانی رایج شده که در دیوارها، تیغه بندی و سقف استفاده می شوند.

جداول بتنی یکی از پرکاربردترین مصالح شهرسازی نوین بشمار می رود که در بیشتر در محوطه سازی و جدا کردن یک سطح از هم و یا بیشتر در قناتها و آبرو ها استفاده می گردد. از آنجایی که جداول بتنی در معرض سرما، بارندگی و تمامی شرایط جوی قراردادند از این میبایست دارای استحکام و کیفیت بالای باشند لذا کیفیت و استحکام جداول بتنی بیشتر به نوع دستگاه بستگی دارد .

طرح توجیهی تولید تیرچه ، بلوك ، جداول توسط کارشناسان مجرب شرکت ارمغان صنعت تهیه و تدوین گردیده است و به بانک صادرات جهت اخذ وام ارائه گردیده و مورد تایید قرار گرفته است .

  

   این طرح شامل موارد مورد نظر و تحت فرمت بانک و موسسات مالی تهیه شده است .

 

جهت تهیه این طرح توجیهی و اخذ مجوز  و یا جهت تهیه انواع طرح های توجیهی تضمینی از شرکت ارمغان صنعت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

 

سپردن کارها به اهلش نشانه خرد است

 

با تشکر از حسن انتخاب شما

  

تماس با ما

 

مطالب مرتبط

 

طرح توجیهی تولید بلوك ، جداول خیابانی وکفپوش

طرح توجیهی تولید بتن آماده و قطعات بتنی