امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

 

مانتو به عنوان یکی از پرکاربردترین لباس‌ها که بانوان ایرانی برای پوشش خود استفاده می‌کنند نقش مهمی در کاربردهای مختلفی مانند کاربری روزانه،‌ لباس فرم،‌ میهمانی‌ها و مجالس مختلف ایفا می‌کند.


مانتوهایی که کاربری روزانه دارند و مکرر از آنها استفاده می‌شود باید به معنای واقعی تن‌خور مناسبی داشته باشد، دارای جیب بوده و از دکمه‌ها (به طور مثال ۴ دکمه) یا زیپ‌خور مناسبی بهره‌ برده باشد، دست‌وپاگیر نبوده و در پایان از لحاظ رنگ هم مناسب باشد با بتوان همه‌جا از آن استفاده کرد.
در خصوص مانتوهای فرم برای مشاغل خاص،‌ این موضوع باید بر اساس نوع شغل رنگ و طرح مانتو را انتخاب کرد. به عنوان مثال، مانتو فرم رسمی یک شرکت بهتر است سورمه‌ای رنگ و دارای یقه‌خشتی باشد. زیرا رنگ سورمه‌ای نماد به رسمیت شناختن و یقه‌خشتی نماد انضباط و عملکرد در چهارچوب خاصی است. مانتو فرم برای یک آموزشگاه هنری می‌تواند رنگ‌های متفاوت‌تر و طرح‌های آزادتری داشته باشد. در این نوع مانتوها می‌توان از رنگ‌های شاد و گرم و رنگ‌های مکمل استفاده کرد. همچنین از طرح‌های مختلف مثل سارافون چهل‌تکه دوزی و زیر سارافونی نیز می‌توان بهره برد.
یکی از کاربردهای مانتو، برای پوشیدن در مراسم و میهمانی‌های عصر و شب است. در خصوص لباس‌هایی که در این‌گونه میهمانی‌ها و مراسم استفاده می‌شوند باید بدانیم که اصولاً این لباس‌ها دارای کپ می‌باشند (کپ یعنی الگو، برش) برای مهمانی‌های عصر از لباس‌های سبک‌تر مثل تونیک و شلوار، تاپ و دامن اسپرت استفاده می‌کنیم که اصولاً این نوع لباس‌ها زیر مانتو آسیب نمی‌بینند و چروک نمی‌شوند و حتی خود فرد هم آزار نمی‌بیند.
به دلیل وجود نور طبیعی در روز از مانتوهایی که منجوق‌دوزی، سکه از جنس ساتن استفاده نمی‌‌شود. برای دوخت چنین مانتوهایی، از پارچه‌هایی استفاده می‌کنیم که اسپرت‌تر باشند. مهمانی عصر ممکن است در یک کافی‌شاپ هم باشد، پس از مانتوهای جذب و مانتوهایی که خرج‌کار زیادی دارند مثل دکمه‌های تزئینی و کمربند هم می‌توان استفاده کرد. ازآنجایی‌که لباس‌های مهمانی عصر، لباس‌هایی سبک هستند پس استفاده از مانتوهای جذب و مانتوهایی که خرج کار دارند کاملاً طبیعی است.
در خصوص لباس‌های مهمانی شب، اکثراً این لباس‌ها برش ندارند؛ مانند پیراهن‌های بلند که روی پیراهن منجوق‌دوزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. حتی ممکن است دامن‌ دراپه و بلند یا پف‌دار و پرنسسی هم پوشیده شود یا یقه لباس، دراپه و چندلایه باشد. به این لباس‌ها مجلسی می‌گویند.
با توجه به اینکه در شب نور طبیعی خورشید وجود ندارد باید از مانتوهایی که جنس ساتن و براق دارند و یا خرج‌کارهایی مانند منجوق‌دوزی استفاده ‌شود. ازآنجایی‌که لباس‌های مجلسی سنگین هستند از پانچ‌های شیک و آزاد می‌توان به‌عنوان مانتو شب استفاده کرد. چرا که اصولاً لباس مجلسی شب در زیر مانتو شب پوشیده می‌شود و مانتو نباید جذب باشد تا به‌راحتی بتوان هر لباسی را در زیر آن پوشید تا لباس آسیب نبیند.

 

طرح توجیهی تولید مانتو توسط کارشناسان مجرب شرکت ارمغان صنعت تهیه و تدوین گردیده است و به بانک صادرات جهت اخذ وام ارائه گردیده و مورد تایید قرار گرفته است .

 

 

 

 این طرح شامل موارد مورد نظر و تحت فرمت بانک و موسسات مالی تهیه شده است .

جهت تهیه این طرح توجیهی و اخذ مجوز  و یا جهت تهیه انواع طرح های توجیهی تضمینی از شرکت ارمغان صنعت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

با تشکر از حسن انتخاب شما

 

تماس با ما

مطالب مرتبط

طرح توجیهی تولید دستکش چرمی

طرح توجیهی تولید پوشاک تریکو

 

سایر مطالب

 

 لیست طرح های توجیهی انجام شده (غذایی)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده (گردشگری)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده(شیمیایی)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده(خدماتی و رفاهی)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده(دامپروری)

  لیست طرح های توجیهی انجام شده(کشاورزی)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده(زیست محیطی)

لیست طرح های توجیهی انجام شده(تجهیزات پزشکی)

لیست طرح های توجیهی انجام شده(پوشاک و چرم)

 اخذ مجوزهای لازم  (جواز تاسیس،پروانه بهره برداری،کارت شناسایی کارگاه،گواهی فعالیت صنعتی،جواز از جهاد)