امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

شرکت ارمغان صنعت افتخار دارد که شما سرمایه گذاران محترم را در زمینه طرح توجیهی و یا اخذ انواع مجوزهای صنعتی،گردشگری،جهاد،بهداشت و... یاری نماید .

طرح توجیهی (امکان سنجی) با اهداف مختلفی نوشته می شود که بسته به هدف، عمق طرح و جزئیات آن متفاوت خواهد بود. برخی از این انواع طرح ها عبارتند از:

 

 الف- طرح توجیهی برای خود متقاضی:

 

در واقع هدف از تدوین طرح توجیهی این است که سرمایه‌گذار خودش بفهمد که پروژه از ابعاد مختلف فنی، مالی و بازار در چه وضعیتی است. در واقع متقاضی می‌خواهد بفهمد که سرمایه‌گذار در آن طرح توجیهی چقدر بازده مالی دارد‌؟ابعاد فنی آن چگونه است‌؟ آیامحصول یا خدمات تولید شده بازار دارد‌؟ پروژه با چه ریسک‌هایی روبروست‌؟ کمترین سرمایه‌گذاری ممکن برای پروژه چقدر است‌؟ در این حالت در واقع متقاضی می‌خواهد تصمیم بگیرد که آیا این پروژه را انجام دهد یا خیر‌؟

 

در چنین وضعیتی تجزیه و تحلیل اطلاعات واقعی بازار با روش درست و با جزئیات دقیق بسیار مهم است‌. چرا که سرمایه‌گذار پیش از آنکه با ضرر و زیان‌های بزرگ در ابعاد واقعی پروژه روبرو شود‌، انتظار دارد با درصد ناچیزی از هزینه (‌هزینه طرح توجیهی) ابعاد مختلف موضوع سرمایه‌گذاری را تجزیه و تحلیل کند‌. در چنین مواقعی گاه لازم است برخی ابعاد پروژه بصورت دقیق‌تر و با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار گیرد‌. مثلاً شاید لازم باشد برای مطالعه بازار از روشهای میدانی هم استفاده شود . یا برای کم کردن از ریسک فنی از کارخانه تولید‌کننده ماشین آلات و یا کارخانجات تولید‌کننده محصول طرح بازدیدهایی صورت گیرد‌. در هر حال این نوع از طرح توجیهی با توجه به خواست متقاضی باید با دقت و جزئیات لازم تدوین شود‌، چرا که در نهایت متقاضی بدنبال آن است که تصمیم بگیرد تا پروژه را انجام دهد یا خیر‌.

 

 ب- طرح توجیهی برای اخذ تسهیلات یا جذب سرمایه‌گذار‌:

 

گاهی طرح توجیهی برای تامین مالی طرح از طریق تسهیلات یا جذب سرمایه‌گذار خارجی‌، یا جلب مشارکت سرمایه‌گذار داخلی نوشته می‌شود‌. در چنین حالتی متقاضی یا سفارش دهنده طرح نه تنها در انجام پروژه تردید ندارد بلکه به ابعاد مختلف پروژه مسلط است اما برای اینکه مرجع تامین مالی (بانک یا سرمایه گذار) نسبت به پروژه اشراف پیدا کند، اقدام به نوشتن طرح توجیهی می‌کند‌. بدیهی است در چنین حالتی طرح توجیهی باید بوسیله یک مشاور معتبر نوشته شود‌. علاوه بر این‌، باید فرمت مورد نظر بانک یا تامین‌کننده مالی نیز رعایت گردد‌. در شرایط فعلی بعضی از بانک‌ها فرمت‌های خاص خودشان را دارند و طرح توجیهی را فقط در همان فرمت بررسی می‌کنند اما برخی دیگر فرمت خاص ندارند و طرح را درفرمت‌های مختلف جهت بررسی مورد پذیرش قرار می‌دهند‌.

 

 ج- طرح توجیهی (امکان ‌سنجی) برای گرفتن زمین از منابع طبیعی جهت پروژه های کشاورزی:

 

اخذ زمین از مناطق ویژه اقتصادی یا مناطق آزاد جهت پروژه‌های صنعتی‌، گرفتن زمین از سازمان بنادرجهت ارائه خدمات بندری یا انجام فعالیت های صنعتی از جمله مواردی هستند که نیاز به طرح توجیهی دارند. اینگونه طرح‌های توجیهی بسته به مرجع ذیربط از کیفیت متفاوتی برخوردارند‌. برخی از این سازمان‌ها بسیار سختگیر بوده و طرح توجیهی که برای این سازمان‌ها نوشته می‌شود باید در حد طرح توجیهی بانکی ((Bankableباشد‌. دربرخی از این سازمان‌ها نیز با یک طرح امکان‌ سنجی در حد پیشطرح(Pre-FS)می‌توان نسبت به اجاره یا کمک زمین اقدام کرد‌.

 

 د- طرح توجیهی (امکان سنجی) به منظور اخذ مجوز:

 

وزارت صنعت‌، معدن تجارت و وزارت جهاد کشاورزی از جمله وزارتخانه‌هایی هستند که گرفتن جواز تاسیس (‌یا موافقت اصولی‌) از آنها منوط به ارائه یک طرح است‌. البته این طرح در حد یک پیش طرح توجیهی Pre-FS)) بوده و جزئیات زیادی ندارد‌. البته آن هم اگر با کیفیت لازم نوشته نشود ممکن است موجب هزینههای اضافی گردد. مثلا اگر میزان ظرفیت برق در طرح بیش از حد لازم باشد، ممکن است سازمان صنعت، معدن تجارت متقاضی را مجبور کند که هزینه ترانس برق را بپردازد و یا بالعکس اگر میزان برق مصرفی کمتر از حد نیاز ارزیابی شود ممکن است در زمان اجرا موجب دوباره کاری‌، اصلاح جواز و اتلاف زمان گردد.

 

 

تماس با ما

 


شما در کنار ما  به اطلاع کاملی نسبت به سرمایه گذاری در بخش صنعت دست خواهید یافت . 

جهت سفارش طرح به لینک بروید .


 

فرم تماس

دریافت سئوالات بیشتر از طریق ایمیل شرکت   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  02155542363   و  02155033754
اطلاعات بیشتر با شماره 09126309825  ( ساعات تماس 13-8 ) و ( 21-17)

* قبل از هر گونه اقدام در خصوص سرمایه گذاری ، اطلاعات مورد نیاز خود را گردآوری نمائید.

 

 

 لیست طرح های توجیهی انجام شده (غذایی)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده (گردشگری)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده(شیمیایی)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده(خدماتی و رفاهی)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده(دامپروری)

  لیست طرح های توجیهی انجام شده(کشاورزی)

 لیست طرح های توجیهی انجام شده(زیست محیطی)

 اخذ مجوزهای لازم  (جواز تاسیس،پروانه بهره برداری،کارت شناسایی کارگاه،گواهی فعالیت صنعتی)

جهت نگارش طرحهای توجیهی استاندارد با مصوبه بانکی و صندوق توسعه ملی با ما تماس بگیرید.