امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح توجیهی توليد سركه و علوفه دامي از ملاس چغندر

 

ابتدا سابقه ما را بررسی کنید سپس اعتماد نمایید . ما با مجوز وزارت صنایع و معادن در زمینه طراحی صنعتی و با پشینه علمی مستند خدمت رسان ایده هایتان هستیم.
ارائه انواع طرح توجیهی صنایع غذایی همراه با محاسبات مالی ، اقتصادی مورد قبول وزارت صنایع و معادن ، وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت تعاون و کلیه بانک های عامل در کوتاهترین زمان ممکن در سراسر ایران زمین.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
شرکت ارمغان صنعت صدر

آدرس:
تهران خیابان 13 آبان جنب کلانتری پلاک 24 واحد 1

تلفن: 02155542363
فکس: 02155033754

http://armaghansanat-co.ir/

سرکه یکی از مواد غذایی به حساب می آید که مصرف زیادی را در خانواده ها به خصوص خانواده های ایرانی دارد. می توان به طور کلی سرکه ها را به دو دسته ی صنعتی و سنتی تقسیم کرد ، بد نیست با خواص و مضرات هر یک آشنا شویم.

 

«تولید سرکه در صنعت به دو روش مختلف صورت می گیرد؛ در روش اول، سرکه را با استفاده از خود میوه ها تهیه می کنند. میوه هایی که برای تولید سرکه به کار برده می شوند، باید دارای کربوهیدرات بالایی باشند یعنی یا میزان نشاسته آنها زیاد باشد یا به اندازه کافی، شیرین باشند….

 

چغندر قند چیست؟

چغندر گیاهی است خوراکی که معمولا در آب و هوای کوهستانی (شهرهایی مانند شهرکرد، اقلید و تربت حیدریه) به خوبی رشد می کند.

چغندر گیاهی دو ساله و فاقد ساقه است، از برگها و ریشه های بزرگی تشکیل می شود. برگهای بزرگ این گیاه (در سال اول) مقابل نور خورشید تولید ساکارز می کنند و در هنگام شب این ساکارز به ریشه منتقل شده و با ضخیم شدن ریشه، لایه های قندی تولید می کند. قند در ریشه ذخیره می شود.

شیره یا ملاس چغندر قند چیست؟

در فرایند تولید شکر، چغندر قند را چند مرحله می جوشانند و شکر آن را استخراج می کنند. در هر مرحله شیره باقیمانده را ملاس چغندر می گویند.

معمولا چغندر تا سه مرحله جوشانده می شود و تا حد امکان شکر آن را استخراج می کنند. بر همین اساس هرچه چغندر بیشتر جوشانده شود، ملاس تولید شده از آن درصد کمتری قند برخوردار است.