امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح توجیهی ، جواز تاسیس :

جواز تاسیس

به جوازی که افراد اعم از حقوقی یا  حقیقی جهت انجام یک فعالیت تولیدی - اقتصادی اخذ میکنند جواز تاسیس گفته میشود.  جواز تاسیس به دارنده ی آن اجازه می دهد در یکی از شهرک های صنعتی که در جواز تاسیس قید گردیده مشغول به تولید محصولی  باشد که در جواز تاسیس ذکر شده است. مرجع صدور جواز بر حسب نوع فعالیت تولید متفاوت می باشد به طور مثال چنانچه که نوع فعالیت تولید محصولاتی در حوزه تجهیزات پزشکی باشد، بایستی که جواز تاسیس از وزارت بهداشت اخذ گردد
  یکی از مدارک مورد نیاز برای  ثبت  برند فارسی (نام و علائم تجاری  فارسی )  در سازمان ثبت شرکتها  جواز تاسیس با مدارکی دال بر تولید یا بسته بندی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسش و پاسخ های متداول در مورد جواز تاسیس اینجا کلیک کنید .


 

طرح توجیهی

طرح توجيهي مستندی است که توجيه پذيري يک ایده و طرح اقتصادی را از جنبه هاي مختلف بازار، فني، مالي و اقتصادي  بررسي  و شرح مي دهد. يک کارآفرين برای جذب سرمایه یا تسهیلات بانکی،  چه براي يک کسب وکار کوچک چه احداث يک مجتمع عظيم صنعتي و توليدي در وحله اول باید توجیه پذیری فعالیت مد نظر خود را در مطالعات طرح توجیهی بررسی و اثبات نماید.
طرح توجیهی خوب باید مانند یک داستان، گویا و واضح باشد و باید اهداف کسب و کار را به صورت کامل بیان نماید به‌گونه‌ای که سرمایه‌گذاران و تامیین کنندگان مالی مانند بانک های ارائه دهنده تسهیلات در خصوص سودآور بودن این کسب و کار در مدت زمان تعیین شده در طرح توجیه شوند. طرح توجیهی در واقع سندی آماده ارایه به بانک یا سرمایه گذار می باشد که در آن نحوه سرمایه ثابت، سرمایه در گردش،  برآورد سود و زیان و نقطه سر به سر، دوره برگشت سرمایه و  بازدهی سرمایه و ... مشخص شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسش و پاسخ های متداول در مورد جواز تاسیس اینجا کلیک کنید .